מהות בחירום

מהות מוגדרת "מפעל חיוני" בהתאם לחוק שירות עבודה בשעת חירום התשנ"ז 1967, עפ"י חוק זה חל על כל עובדי העיריה וחברות הבת שלה בכללן מהות, מוגדרים כעובדים חיוניים ונדרשים להתייצב לכל משימה במסגרת ביצוע משימות העיריה ומהות בשעת חרום.

יש לזכור שהעריה היא לבנת היסוד לטיפול בעורף ועל כן אחראית לספק לאוכלוסיה שירותים חיוניים בשגרה ובחרום. על העיריה לשמור על רצף תפקודי ולטפל במשימות ובאתגרים הנוצרים בעקבות מצב חירום מיוחד זה ומסתייעת בעובדי החברות העירוניות בכללן עובדי מהות.

בעשיה הברוכה לוקחים חלק כלל הגופים במהות, כולם נרתמים ונערכים למצב החרום העירוני, עובדים ומתנדבים משתלבים בפעילויות השונות על פי צרכי הארגון והצרכים העירוניים. כמו כן מצטרפים למוקדים השונים בעיר במטרה לסייע במצב החרום ככל שניתן.

חלק המענים הניתנים:

מרכז להורות משמעותית – בעת חרום נציגי המרכז ממשיכים את פעילותם השוטפת ומשמשים גם כגוף מקצועי מסייע בתחום ההורות והמשפחה. קיים צוות חרום הכולל מנחים, יפורסמו דפי מידע ומענה להורים במגוון שפות ובמוקד 106 יצוותו מנחי הורים בהתנדבות בסיוע והכוונה להורים.

מתנדבים במצב חרום המתנדבים הרלוונטים למערך יקחו חלק בפעילויות החרום הארגוניות והעירוניות.

תחום עולים סיוע תרגומים של מידע בשפה הרוסית, הפעלת המקלטים שברשות התחום בשעת חרום וביצוע פעילות הפגתית במקלטים.

תחום מניעה חינוך והסברה ותחום חוסן  מדריכי הנוער והרכזים יקיימו מגוון פעילויות הפגתיות בעיר בשיתוף עירית אשדוד על כל הנדרש:פעילות לילדים, מבוגרים, משפחות מפונים ועוד..

אישפוזית דולפין תמשיך את עבודתה במתכונת חרום ובכפיפות להנחיות משרד הבריאות

מרכז מאור ימשיך את עבודתו הרציפה במתכונת חרום ובכפיפות להנחיות משרד הבריאות.

דילוג לתוכן